Double-click this headline to edit the text.

Darbs, lai noteiktu cēloni, var būt arī identisks

Kad jāuztraucas par sirdsklauves

Dzīvībai bīstami stāvokļi var izraisīt sirdsklauves, ja tie ir saistīti ar sirds komplikāciju. Lai gan ne visi sirdsklauves simptomi ir problemātiski, ārstam tomēr ir jāizslēdz cēloņi, lai nodrošinātu, ka jums nav turpmāku komplikāciju riska.

Dažreiz sirdsklauves ir veids, kā jūsu ķermenis ļauj jums zināt, ka jums ir nepieciešams atpūsties vai izturēties labāk. Piemēram, tas var nozīmēt, ka skriešanas laikā jums ir jāsamazina ātrums vai skriešanas laikā jādzer vairāk ūdens. Tomēr tas var arī būt jūsu ķermeņa veids, kā likt jums samazināt stresa līmeni.

Ja esat grūtniece vai jums ir aizdomas par grūtniecību, jūsu organismā var būt paātrināta sirdsdarbība, jo palielinās asins līmenis organismā. Neliela piepūle, piemēram, staigāšana pa kāpnēm, grūtniecēm var izraisīt sirdsklauves. Lai gan grūtniecības laikā dažkārt var rasties šie simptomi, tomēr ir svarīgi nodot šo informāciju savam ārstam turpmākai pārbaudei.

Jums nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība, ja sirdsklauves ir nepārtrauktas un nepāriet. Ja atpūta, hidratācija un trauksmes mazināšana nepalīdz, tā varētu būt zīme, ka jūsu sirdī notiek kaut kas vairāk. Vienmēr uzticieties saviem instinktiem. Ja domājat, ka notiek kaut kas vairāk, pārbaudiet to.

Ikreiz, kad jūtat kādas sirdslēkmes pazīmes vai simptomus, tostarp sāpes krūtīs vai elpas trūkumu, tā ir ārkārtas situācija, un jums jāzvana 911, lai saņemtu palīdzību.

Sirdsklauves ārstēšana

Lai ārstētu sirdsklauves, ārsts veiks virkni diagnostikas testu, lai noteiktu to cēloni. Diagnostikas testi var ietvert EKG, asins analīzes, fiziskās slodzes testu, ķīmiskās slodzes testu vai sirds monitora nēsāšanu mājās.

Ja sirdsklauves ir hroniskas un tās izraisa priekškambaru fibrilācija vai PVC, ārsts var veikt procedūru, ko sauc par ablāciju. Ablācijas laikā ārsts izmantos sexgod-me-gummies-official.top katetru, lai barotu ar nelielu ierīci līdz sirdij un sadedzinātu vietas, kas izraisa problēmu.

Dažas zāles, piemēram, kalcija kanālu blokatori vai beta blokatori, var arī palīdzēt kontrolēt sirdi. Zāles var lietot kopā ar ablācijas procedūru, lai palīdzētu novērst problēmu.

Ja sirdsklauves nav tieši saistītas ar sirds komplikācijām, var būt jāveic papildu izmeklēšana, lai noteiktu cēloni. Konkrētus sirdsklauves cēloņus var kontrolēt.

Stresa līmeņa samazināšana, smēķēšanas atmešana, alkohola lietošanas ierobežošana un pietiekama ūdens daudzuma dzeršana var būt veidi, kā novērst sirdsklauves.

Ja jūsu sirdsklauves ir saistītas ar citu slimību, piemēram, hormonālo nelīdzsvarotību, vairogdziedzera problēmām, anēmiju vai citiem stāvokļiem, tad ir jākoriģē pamatsastāvdaļas, lai apturētu sirdsklauves.

Galu galā būs jāveic pārbaude, lai noteiktu cēloni. Ja jūtat sāpes krūtīs, elpas trūkumu, samaņas zudumu vai reiboni, zvaniet 911 un ziņojiet uz tuvāko slimnīcu.

Skābes reflukss izraisa divas galvenās sūdzības par rīkles kairinājumu: sāpīgums, kas dažādos laikos var būt atšķirīgs, un sajūta, ka kaut kas ir iestrēdzis kaklā vai globusā. Šķiet, ka tie abi sakrīt un var liecināt, ka diskomfortu kaklā nav izraisījusi infekcija vai alerģija.

Galvenās līdzņemamās lietas:

Globuss ir pastāvīga vai periodiska nesāpīga vienreizēja vai svešķermeņa sajūta kaklā. Tas ir saistīts ar kairinātu kaklu, parasti ir ilgstošs, mēdz atkārtoties un ir saistīts ar skābes refluksu. Tas ir viens no visbiežāk sastopamajiem stāvokļiem, ko redz ausu-deguna-kakla ārsti. Daži lēš, ka līdz pat pusei veselu cilvēku kādā dzīves posmā ir globuss un ar to saistīts iekaisis kakls.

Globuss bieži ir skābes refluksa izraisītas kairinātas rīkles rezultāts. Ir ļoti grūti diagnosticēt, grūti ārstēt un pat grūti pārliecināt pacientu, ka viņam vai viņai ir problēma. Visbeidzot, tas nav nekas cits.

Daudzi pacienti pieprasa antibiotikas paša diagnozes “Strep-kakla” gadījumā, lai gan patiesībā antibiotika ir pēdējā lieta, kas viņiem nepieciešama.

Cik ilgi ir atpazīts šāda veida iekaisis kakls?

Hipokrāts pirmo reizi aprakstīja “globus pharyngeus” apmēram pirms 2500 gadiem. Tikai 1700. gados Džons Pērsels aprakstīja šo stāvokli. Pērsels uzskatīja, ka rīkles kairinājumu izraisīja spiediens uz Ādama ābolu vai vairogdziedzera skrimšļiem, jo ​​tas bieži ir saistīts ar menopauzi vai psiholoģisku stresu, tāpēc vēlāk tika izmantots termins “globus hystericus”.

Lielākā daļa ārstu piekrīt, ka globusa sakne un ar to saistītās iekaisis kakls, šķiet, ir daudzu iemeslu dēļ. Lielākā daļa ir vienisprātis, ka tas ir gastroezofageālā refluksa slimības (GERD), barības vada augšējās daļas anomāliju, psiholoģisku un psihisku traucējumu rezultāts un ka stresam var būt nozīmīga loma.

Tā kā simptomi un iespējamie cēloņi ir slikti definēti, ir bijis grūti noteikt standarta izmeklēšanas, diagnozes, vadības un ārstēšanas stratēģijas.

Vai skābums var izraisīt kakla sāpes?

Šķiet loģiski, ka skābe no mūsu kuņģa sadedzinātu. Galu galā, pat dzerot kaut ko skābu, piemēram, apelsīnu vai greipfrūtu sulu, dažkārt tiek apdedzināts kakls, it īpaši, ja mums jau ir sāpes kaklā.

Mūsu kakls ir daļa no mūsu elpceļiem. Mūsu rīkles gļotādu klāj elpceļu epitēlijs, un tā uzdevums ir inaktivēt un noņemt infekciozās daļiņas no ieelpotā gaisa vai norīta ēdiena vai dzēriena, lai novērstu infekciju.

Izrādās, ka mums ir pretmikrobu faktori, kas atrodas elpceļu virsmas šķidrumā (ASL). Elpceļu aizsardzību spēcīgi ietekmē ASL pH izmaiņas. Vēsturiski elpceļu virsmu paskābināšanās, īpaši plaušās, ir ierosināta kā elpceļu slimību mērs.

Ir divi ierosināti mehānismi, kā GERD var izraisīt sāpes kaklā un/vai globālu sajūtu, ka kaut kas ir iestrēdzis:

Cik ilgi ilgst iekaisis kakls no skābes refluksa?

Nav noteikts laika periods, cik ilgi var ilgt iekaisis kakls no skābes refluksa. Tas ir ne tikai ļoti mainīgs, bet arī neparedzams.

Ir daudzi apstākļi, kas var izraisīt kairinājumu, iekaisumu un sāpīgumu mutē un rīkles aizmugurē. Tie ir faringīts, tonsilīts, hronisks sinusīts ar deguna pilināšanu, alerģijas un pat nesena vemšana vai kuņģa darbības traucējumi.

Psihogēni faktori un stress var izraisīt vai izraisīt sāpes vai globusa sajūtu mūsu kaklā. Mēs visi esam piedzīvojuši epizodes, piemēram, satraukumu pirms lielā eksāmena vai skumjas par kādu, kas nokārtojis bēres.

Arī kopējais dzīves stress var būt veicinošs faktors. Lai gan ir daudz psihisku traucējumu, kas var palielināt to pacientu izplatību, kuri meklē veselības aprūpi pastāvīgu kakla sāpju un globusa sajūtas dēļ, šo psiholoģisko īpašību precīza etioloģiskā nozīme joprojām nav skaidra.

Vai skābes reflukss var radīt sajūtu, ka jums ir STREP vai saaukstēšanās?

Jā, simptomi var būt identiski. Darbs, lai noteiktu cēloni, var būt arī identisks.

Fiziskās apskates atšķirības var būt dažādas. Kakla aizmugure var būt kairināta ar nelielu apsārtumu, bet bieži vien eksāmens ir pilnīgi normāls. Piemēram, STREP rīkles izskats var būt ļoti atšķirīgs, jo parasti ir izteikts apsārtums, balti plankumi, strutas un ievērojams pietūkums.

Labākais veids, kā noteikt, vai skābes reflukss ir vaininieks pret baktēriju vai vīrusu infekciju, ir veikt laringoskopisku izmeklēšanu. Tas ietver plāna, elastīga optiskās šķiedras endoskopa izmantošanu caur degunu pēc vietējās anestēzijas, lai skatītos uz balss kastīti.

Lai gan ir daudzas lietas, ko ārsts meklēs, veicot laringoskopisko izmeklēšanu, viena ir nozīmīga: pseudosulcus vocalis, jo to konstatē vairāk nekā vienai trešdaļai asimptomātisku pacientu vai tiem, kuriem ir gadījuma vai atkārtotas iekaisis kakls.

Pseudosulcus vocalis ir balss saišu augšējās (ventrālās) virsmas pietūkums vai tūska.

Vai var ārstēt skābes refluksu ar zālēm pret parasto iekaisušo kaklu?

Svarīgi ir medicīniskās ārstēšanas principi. Parasto iekaisušo kaklu ārstēšanai daudzas reizes ir dzīvesveida maiņa vai diēta. Strep rīkles vai bakteriālas infekcijas gadījumā var būt nepieciešamas antibiotikas, bet, ja problēma ir vairāk saistīta ar GERD vai LPR, antibiotikas var pasliktināt situāciju.

Laringofaringeālā refluksa (LPR) ārstēšanā tiek izmantotas četras zāļu kategorijas: protonu sūkņa inhibitori (PPI), H2 receptoru agonisti, prokinētiskie līdzekļi un gļotādas krioprotektori.

Visi vai daži no tiem var būt noderīgi. Konsultējieties ar savu ārstu, lai noskaidrotu, kuri no tiem varētu būt jums piemērotākie.

Dzīvesveida un uztura izmaiņas ietver:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram